Innvielsesgudstjeneste i flerbrukssalen

Søndag 30. oktober ble den nye flerbrukssalen innviet med en festgudstjeneste hvor kirkens første år også ble feiret. Det kom mange inviterte og benkene ble fylt opp. Det ble fremført ulike musikalske innslag. En av medlemmene i menighetsrådet forklarte litt om historien til kirken og om O.A.S.I.D. Han takket Gud for at en fjern drøm om å ha en flott sal der menigheten kan samles for å lovprise Gud og forkynne evangeliet, har blitt til virkelighet. Han takket også Gud og de som har gitt penger som har gjort at denne drømmen kunne bli virkelig.

For å minnes reformasjonen som ble startet 31. oktober 1517, forklarte noen av  barna hva Lutherrosen symboliserer. I prekenen ble menigheten motivert til å dele evangeliet til hele nabolaget slik at vi kan fylle denne flotte salen. Menighetsrådet blåste ut det første lyset på kaken og etterpå ble det delt ut kake til alle sammen.

Legg igjen en kommentar